Občianske združenie Pre šport - Pre basketbal (ďalej aj OZ) založili rodičia mladých basketbalistov Interu Bratislava ročníku 2000 a mladších 15.3.2014. Ministerstvo vnútra SR ho zaregistrovalo 04.04.2014.

Zakladajúci členovia OZ vzišli z partie rodičov chlapcov, ktorá sa stretávala na tréningoch, zápasoch a hlavne na cestách po Slovensku a zahraničí, kde im pravidelne rodičia robili šoférov na vlastných autách a ďalší potrebný servis. Jedného dňa vznikla myšlienka : „Keď to robíme pre našich chlapcov, ponúknime to aj iným. Určite sa boria s rovnakými problémami.“ A tak sme tu. Vitajte a ak máte chuť, pridajte sa !

Za necelé dva roky práce pre mladých basketbalistov sme zabezpečili cvičebné pomôcky TRX a viac ako 20 basketbalových lôpt pre mládežnícke kategórie Interu Bratislava. Rovnako sme zabezpečili dodávky teplákových súprav. Naposledy to bolo priamo ušitie na mieru pre družstvo mladších žiakov. Naše združenie komunikuje s budúcimi mladými trénermi basketbalu a časom plánujeme podporovať športovú prípravu detí so smerovaním k basketbalu. V súčasnosti sa naša pomoc zameriava na individuálne tréningy basketbalistov zamerané na techniku streľby a ovládanie lopty.

Podporiť naše úsilie môžete cez 2% z daní, členskými príspevkami alebo aj návrhmi a nápadmi na lepšie fungovanie.
Zakladatelia:
Pre šport - Pre basketbal o.z.
Zuzana Sedláková
Marcel Sedlák
Viliam Koller
Peter Mičuda
Ján Výboh
Elektronická prihláška za člena občianskeho združenia Pre šport - Pre basketbal PRIHLÁSIŤ SA